Akademik Çeviri

Akademik Çeviri Siteleri | 25 Site

en-iyi-ceviri-siteleri

Akademik çeviri siteleri akademik çalışma yapan kişilerin bilmesi gereken web siteleridir. Eğer akademik bir çalışma yapmışsanız dili İngilizce olmasa bile en azından özeti İngilizceye çevirmeye ihtiyacınız vardır. Bu yazımızda belli bir altyapıya sahip herkesin kullanabileceği en iyi çeviri siteleri yer almaktadır. Akademik çeviri veya başka çevirileriniz için bu siteleri kullanabilirsiniz.

Google Translate

Google Çeviri, kullanıcılara oldukça yaygın bir hizmet sunar ve nispeten iyi çalışır. Chrome gibi Google ürünleriyle entegredir ve metin, tweet ve e-postaların çevirisi için yerleşik çeviri uygulamasıyla birden fazla android uygulamasında bulunur. Google Translate onlarca yabancı dili desteklemektedir. Metni ücretsiz çevirmenin en popüler yolu Google Translate ’tir.

DeepL Translate

Son zamanların popüler sitelerinden olan DeepL yapay zeka destekli çeviri yapmaktadır. DeepL Translator Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Rusça ve birçok dilde manuel çeviri yapabilme fırsatı sunmaktadır. DeepL, metin ve belgeleri çevirerek online akademik çeviri gerçekleştirmektedir.

Bing

Bing çeviri uygulaması Microsoft ürünüdür. Çevirmenin bir farkı vardır çünkü ücretsiz API’ye sahip son büyük çeviri motorudur. Otomatik algılama özelliği sayesinde dilleri bulmakta zorluk çekmezsiniz. Ayrıca Bing içeriği tam çevirmek için metin tanıma özelliklerine sahiptir.

Yandex

Yandex Translate, tahmine dayalı yazma, kullanım örnekleri, telaffuz ve çok daha fazlası için senkronize çeviri sunar. Aralarında İngilizce, İtalyanca, Korece, Japonca ve Yunanca olmak üzere 95 dili destekler. Yandex size birçok özellik sunar ve telefonlara kurulabilir.

Babel Fish

Babel Fish, gerçek zamanlı çeviri için ücretsiz, çok dilli bir çeviri uygulamasıdır. Metni ücretsiz çevirmek için çeviri hizmetleri Yahoo tarafından Bing çevirmene dönüştürüldü. Ancak yine de en eski ücretsiz çevrimiçi Babel Fish dil çevirmenine erişebilirsiniz.

Babylon

Babylon, sözlükler ve eş anlamlılar sözlüğü alanında neredeyse yirmi yıllık deneyime sahip lider bir dil çözümleri sağlayıcısıdır. Çeviri siteleri arasında uzun bir geçmişe sahiptir. Çevrim içi çevirmeni, tek kelimeleri, tam cümleleri çevirebileceğiniz, zıt ve eş anlamlı sözcükleri bulabileceğiniz hepsi bir arada bir platform sunar.

imTranslator

imTranslator, dil engellerini ortadan kaldırmak için tasarlanmış, çeviriler ve karşılaştırmalar için web tabanlı çok dilli araçlar kümesidir. Bing, Microsoft, Translator, Promt ve Google gibi çeviri sağlayıcılarıyla bağlantı kurduğundan, seçilen sözcükleri, metinleri, tümceleri ve web sayfalarını 100’den fazla dil arasında çevirir.

Tradukka

 Tradukka, gerçek zamanlı olarak ücretsiz metin ve sesli çeviri sunan bir web sitesidir. Tradukka’yı kullanırken erişeceğiniz özellikler arasında telaffuzlar, sözlük ve ses tanıma için metinden konuşma da dahildir. Tradukka, diğerleri arasında Arapça, Bulgarca, Çince, Haiti dili, Katalanca ve Çekçe dahil olmak üzere 44’ten fazla dili desteklemektedir.

Linguee

Linguee, Bing ve Google çevirmenlerinden farklı hizmetler sunar.  Linguee, bir çeviri arama motoru ve sözlüktür. Anlamadığınız dilin sözcüklerini yazabilirsiniz ve bağlamsal çevirileri, anlamları ve çevrimiçi olarak mevcut olan diğer belgeleri görebilirsiniz. Linguee, web sayfalarını ve belgeleri tercüme etmez.

Daytranslations.com

Daytranslations, çevrimiçi bir sürümdür ancak özel kullanıcılar içindir. Daytranslation‘da basit bir yöntemle metinleri ücretsiz olarak çevirebilirsiniz. Cihazınız için sürümü seçmeniz ve indirmeniz gerekir.

SDL

Freetranslations da çevrimiçi olarak bulunan SDL, belgelerinizi, web sitelerinizi, videolarınızı, metinlerinizi ve çok daha fazlasını otomatik olarak çevirebileceğiniz bir yerdir. SDL, çevirmenler, serbest çalışanlar ve diğer profesyoneller için metni ücretsiz çevirmek için araçlar sunar. Aracı istediğiniz zaman herhangi bir dilde ücretsiz web sitesi çevirisi için kullanabilirsiniz.

Systranet.com

Systranet ücretsiz bir çevrimiçi çevirmendir. Site, web sayfanızı, metin biçimindeki içeriği ve diğer belgeleri çevirmenize yardımcı olabilir. Systranet’in sunduğu ücretsiz çeviri hizmetlerinden faydalanmak için sitenize eklemeniz gerekmektedir.

Prompt Online Translation

Prompt Online, gerçek zamanlı çeviri için ücretsiz birçok dilli çeviri uygulamasıdır. Türkçe dil desteği yoktur. Diğer diller için kullanılabilir.

Online-translator.com

Ücretsiz metin çevirisinin keyfini çıkarın ve paradan ve zamandan tasarruf edin.  Online-translator.com ile online çeviri yapabilir veya sundukları çeviri yazılımını kullanabilirsiniz.

Collins Online Translator

Collins Online Translator dil çeviri aracıdır. Metninizi ücretsiz olarak çevirebilirsiniz. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Çince ve Hintçe dahil olmak üzere 30’dan fazla dil mevcuttur. Diğerleri arasında reklamcılık, B2B ortaklıkları ve API için kullanılabilir.

Reverso

Metin, tweet ve e-postaların çevirisi için düzinelerce yabancı dili destekler. Masaüstüne indirilebilir. Reverso ‘nun ücretsiz uygulamaları bulunmaktadır.

Elanlanguages.com

Elan, belgelerinizi, web sitelerinizi, metinlerinizi ve çok daha fazlasını otomatik olarak çevirebileceğiniz bir web sitedir. Elan’da profesyonel çeviri hizmetleri için de ödeme yapabilirsiniz.

PONS

Pons kelime programı, sözlük ve metin çeviri içerir. Metni ücretsiz çevirin. Kapsamlı PONS sözlük, eğitimli sözlük bilimciler tarafından yazılmış, bir milyonun üzerinde kelime, kelime öbekleri ve çeviriler sunar.

Translatesonline.com

Translatesonline, metninizi ücretsiz olarak kolayca çevirdiği için bireysel çeviriyi basitleştirir. Tam metinlerden tam makalelere kadar hem çevrim içi hem de çevrim dışı çeviriler sunar.

Onlinedoctranslator

Doc, belge düzenini anında ücretsiz olarak çevirir. Siteye göre araç, belgelerinizin düzenini korur, 104 dili destekler ve kurulum veya kayıt gerektirmez. Araç .doc, .docs, .xml, ppt, .pptx, .xls, .xlsx, .odt, .ods, .odp, .pdf, .str, .txt ve .rtf biçimleriyle çalışır.

Eprevodilac

ePrevodilac.com yardımıyla bir metni çevirmek oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey, metni ilk metin alanına yapıştırmak veya yazmak ve düğmeyi tıklamaktır. Bu çeviri sitesi otomatik olarak diğer dilleri İngilizce’ye veya İngilizce’yi diğer dillere çevirir. Metninizi verilen sayfaya yazın ve “çevir” düğmesine basın.

Permondo

Aralarında İngilizce, İtalyanca, Korece, Japonca ve Yunanca olmak üzere 95 dili destekleyen bir çeviri sitesidir. Çevirmenler tarafından kurulan Permondo, tüm hayırseverlerin, idealistlerin ve gönüllülerin kullanımına yöneliktir.

GTS

GTS, 15 yılı aşkın süredir yüksek kaliteli, profesyonel çeviri hizmetleri sunan bir çeviri şirketidir. GTS, Global Çeviri Hizmetleri anlamına gelir. Küresel erişime sahip uluslararası bir çeviri hizmetleri işletmesi olarak tanımlamaktadır kendilerini. Ücretli çeviri yapılmakta ve kaliteli bir çeviri sonrası sertifika vermektedir.

Pragma 6

Aracın ücretsiz ve ücretli bir sürümü vardır ve çevrimdışı kullanım için indirebilirsiniz. Örneğin Pragma 6 , Letonca, Ukraynaca, Kazakça, Galiçyaca gibi daha az popüler olan diller için iyi bir alternatiftir.

AkademikCeviri.Com.TR

Akademik Çeviri Siteleri arasında Türkiye’den de bir siteye yer verilebilir. Akademik çalışmalar için makine çevirisi yerine profesyonel tercümanlardan destek almak isteyenlerin akademik çeviri yaptırmak için başvurabileceği bir sitedir. Akademik çeviri konusunda uzman kişilerle çalışmak isteyenler bu siteyi tercih edebilir.

 

Bir yorum bırakın