Akademik Çeviri

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma ve Çeviri Siteleri

internetten-ceviri-yaparak-para-kazanma-ve-ceviri-siteleri

İnternet çağında yaşarken yetkinliklerinizle birlikte para kazanabilmeniz her an mümkün… Bu yazıda da birden fazla dil bilen kişiler için gelir elde etme yöntemi sunacağız. Çeviri yaparak para kazanmak aradığınız iş olabilir…

İngilizce, Arapça, Almanca, Çince, Fransızca ve diğer tüm dillerden en az birisini ana diliniz gibi biliyorsanız, hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Peki, çeviri yaparak nasıl para kazanılır? Ayrıntılarıyla anlatacağız.

Daha önceki yazımızda akademik çeviri siteleri hakkında bilgi vermiştik. Freelance çeviri siteleriyle ve diğer alternatif yollarla bilgisayarınızın başında çeviri yaparak para kazanabileceksiniz. Online Çeviri Yaparak Para Kazanmak, Çeviri Yap Para Kazan ve Evden Çeviri İşi Yapmak İstiyorum diyorsanız önemli noktaları sizlerle aşağıda paylaştık. Hadi başlayalım…

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Çeviri yaparak para kazanmak 2023 yılında internetten çok kolay. Bunun için çeviri yaparak para kazandıran sitelerden kendinize en uygun olanı ya da olanları tercih edebilirsiniz. Aşağıda bu siteleri size liste halinde vereceğiz.

Onun öncesinde bazı bilmenizde yarar olacak bazı konuları sizlerle paylaşmak isteriz. Çeviri yaparak nasıl para kazanılır? İlk önce kullanabileceğiniz farklı alternatifleri değerlendirmelisiniz. Çeviri yaparken para kazanmanızı sağlayacak farklı seçenekleriniz mevcut.

 • Metin çevirileri
 • Ürün, hizmet çevirileri
 • Haber çevirileri
 • Video alt yazı çevirileri
 • Yeniden yazı yazmak

gibi dil bilginizi gelire çevirme yöntemleri var. Bunlardan biriyle yetinmeyebilirsiniz. Dilediklerinizi seçebilirsiniz. Çeviri yaparak para kazanmak için okumaya devam edin.

Çeviri Yaparak Dolar Kazanmak Mümkün mü?

Evet, çeviri yaparak dolar kazanabilirsiniz. Bunun için çeviri yaparak para kazandıran siteler den yabancı, dolar bazında ödeme gerçekleştirenleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Freelance çeviri yapmak istiyorum diyenlerin en büyük hayali eminiz ki çeviri yaparak dolar kazanmaktır. Bunun için sizlere aşağıda dolarla ödeme almanızı sağlayacak siteleri de sıralayacağız. Yurt dışındaki insanlarla, şirketlerle çalışabilir ve dolar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Freelance Çeviri Siteleri

Çeviri yaparak para kazandıran siteler sayesinde siz de bilgisayar başından istediğiniz an iş yaparak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Freelance çalışma fırsatıyla artık birçok insan evinden para kazanıyor. Siz de bu yetkinliğinizi fırsata dönüştürün… İşte Freelance Çeviri Siteleri…

1- Bionluk

Bionluk Türkiye’de çeviri işi olan insanları kolayca bulabileceğiniz bir freelance çalışma platformudur. Profesyonel freelance çalışan insanların Türkiye’de en çok tercih ettiği sitelerden birisi olduğu için sizlere ilk sırada vermek istedik. Bu siteye üye olup, sonrasında ilan oluşturabilmek için bir ücret ödemeniz gerekiyor.

 • Sonrasında ilan oluştur kısmından çeviri için bir ilan oluşturuyorsunuz ve vereceğiniz hizmeti kısaca anlatarak fiyatınızı belirliyorsunuz. Diğer örnek ilanları inceleyerek kendinize bir ilan oluşturabilirsiniz. Sonrasında var olan iş ilanlarına teklif verebilir veya insanların ilanınız aracılığıyla sizi bulmasını bekleyebilirsiniz.

2- Akademik Freelancer

İnternetten çeviri yaparak para kazanmaya yönelik tercih edebileceğiniz diğer bir site de Akademik Freelancer web sitesi. Bionluk benzeri bir mantıkla kurulan site freelancer çevirmen olarak iş alma imkanı sunuyor. Freelancer olarak kayıt olduktan sonra hizmet ilanı oluşturabilir veya iş ilanları için teklif verebilirsiniz.  Akademik çeviri öncelikli olsa da her türlü çeviri hizmeti ilanı oluşturabilirsiniz.

3- Acclaro

Acclaro tüm dünyaca kullanılan profesyonel çeviri sitelerinden birisidir. Çeviri yaparak dolar kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir site. Acclaro aracılığıyla 125 dilde çeviri hizmeti sağlanıyor.

 • Türkçe dilinden farklı dillere ya da farklı dillerden Türkçe’ye çeviri işleri bulabilmeniz çok olasıdır. Sitede çok fazla alt yazı işi olduğunu söyleyebiliriz. Çeviri yaparak para kazanmak isteyenlerin mutlaka göz atması gereken bir site!

4- Fiverr

Fiverr dünyaca ünlü freelance çalışa platformlarından birisidir. Şüphesiz çeviri yaparak para kazanmak için kullanılması gereken bir site. Burada kendi ilanınızı açabilirsiniz. Siteye kayıt oluşturmak ve ilan açmak tamamen ücretsiz…

 • İş arayan kısmından hemen üyelik açabilirsiniz. Sitede direkt çeviri işi alabilir ya da sıfırdan bir yazı yazmanızı isteyebilirler. İlanınızda verebileceğiniz hizmetleri düzgün şekilde yazmanız önemli.

5- Peopleperhour

Dünya çapında 1 milyondan fazla işletmenin güvendiği serbest çalışanlar sitesidir. Siteye girdikten sonra “Freelancer?” kısmına girerek – freelancer olarak çalışmak istiyorum – butonuna tıklayarak ve bilgilerinizi girerek kayıt olabilirsiniz.

 • Vereceğiniz hizmeti iyi bir şekilde açıklamalısınız. İş aldıkça ve insanlar size puan verip, yorumladıkça müşteri çekme ihtimaliniz daha da artıyor. Evden çeviri işi yaparak para kazanmak istiyorum diyenlere siteler önermeye devam ediyoruz! Peopleperhour sitesini şüphesiz kullanabilirsiniz.

6- Lionbridge

Lionbridge’de müşteriler ile onların İngilizce konuşamayan müşterileri ve bileşenleri arasında köprüler kurmaya yardımcı oluyor. 20 yılı aşkın süredir, dünyanın en ünlü ve yenilikçi markalarıyla çalıştılar. Lionbridge takımına katılarak çeviri olarak hangi işleri yapabiliyorsunuz.

 • Telefonda ve Görüntülü Uzaktan Çeviri
 • Konferans ve Yerinde Çeviri
 • Uzaktan Simultane Çeviri

Bu gibi hizmetler ile çeviri işi yaparak çok iyi kazançlar elde edebilir ve başarılı bir şirket ile çalışma fırsatını bulabilirsiniz.

7- Global Translations

Globas Translation firmalara, şirketlere profesyonel çeviri hizmeti sunan bir sitedir. Şu an için 145 ülkede 76 dilde faaliyet gösteriyor. Site bünyesinden 17 bin uzman çevirmen bulunuyor. Çevirmen ol kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

8- Ollang

Altyazı Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

“Herkesin herkesi anladığı bir dünya meydana getiriyoruz.” diyor Ollang kurucuları… Bu site sayesinde birçok kişi video ve ses dosyalarını hızlıca altyazılı hale getiriyorlar.

 • Kültürel uçurumu teknoloji ile kapatma fikrine aynı derecede takıntılı yeni, yetenekli insanları ekibine katmaya devam ediyor. Siz de Ollang ekibine katılmak için kayıt ol kısmından tamamen ücretsiz üyelik oluşturabilirsiniz!

9- Unbabel

Freelance çeviri yapmak istiyorum diyorsanız başka bir önerimiz daha var. Unbabel! Sisteme üye olarak çeviri yapabiliyor ve kazanç sağlamaya başlayabiliyorsunuz. Özellikle çeviri konusunda eğitim sağlaması büyük bir avantaj.

 • Çeviri yaparak para kazanmak için Unbabel platformunu tercih edebilirsiniz. Kazancınız döviz üzerinden olacağı için inanın iyi kazançlar sağlayacaksınız.

10- Rev

Yurtdışı freelance siteler arasında Rev de bulunuyor. Ve elbette site içerisinde yapabileceğiniz işlerden birisi de çeviri yapmak. Diğer freelance sitelere benzer şekilde işleyen Rev üzerinden çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

1 Yorum

Bir yorum bırakın