İntihal

İntihal Kontrol Etmek İçin Çevrimiçi Bir İntihal Aracı Seçme

[ad_1]

İntihal, akademide ve işyerinde büyüyen bir sorundur. İnternet, neredeyse herkesin yazılı materyali kopyalamasını ve kendi eseriymiş gibi sunmasını kolaylaştırdı. İntihal ile ilgili yasal ve etik ikilemler nedeniyle, intihal kontrol yazılımı artık hazır. Pek çok çevrimiçi intihal dedektörü ile birini seçmek çok zor bir görev gibi görünebilir, ancak ne aradığınızı biliyorsanız kolay olabilir.

Kapsamlı İntihal Kontrol Yazılımı

İntihal olup olmadığını kontrol edebilen bir çevrimiçi hizmet, başlamak için iyi bir yerdir. İyi bir intihal hizmeti, yalnızca kopyalanmış çalışma arayan birkaç tanınmış intihal sitesinden geçmeyecektir. Bunun yerine, daha iyi intihal kontrol yazılım programları dergiler, akademik dergiler, kitaplar ve milyarlarca akademik makale aracılığıyla yayınlanan çalışmaları da karşılaştıracaktır. En gelişmiş programlar ayrıca mesaj panolarını, blogları ve diğer gündelik internet iletişim biçimlerini de kontrol edecektir.

Her intihal kelimesi kelimesine kopyalanmadığından, cümle yapısını karşılaştıran ve farklı eş anlamlılara sahip makaleleri arayan bir hizmet önemlidir. Bu, bir makaleyi kendisininmiş gibi gönderen birinin birkaç anahtar kelimeyi değiştirmek için bir eş anlamlılar sözlüğü kullanamayacağı anlamına gelir.

Birden Fazla Dilde İntihal Kontrol Etme Yeteneği

Küresel şirketlerin artmasıyla birlikte birçok işletme, intihal olup olmadığını birden çok dilde kontrol edebilen çevrimiçi intihal dedektörlerine ihtiyaç duyuyor. Farklı dillerde kopyalanmış çalışmaları arama yeteneğine sahip intihal kontrol yazılımı bulmak zor olsa da, programlar mevcuttur.

Birçok kolej ve üniversitede, üst düzey yabancı dil dersleri genellikle tamamen o dilde yürütülür. İntihal olup olmadığını kontrol etme yeteneği olmayan bu profesörler, intihalden kaçınmanın geleneksel yöntemleriyle sınırlıdır. Tüm bir kolej veya üniversite için çevrimiçi bir intihal dedektörü seçmekten sorumluysanız, birçok farklı dilde intihal kontrol yazılımı sunan birini bulmak iyi bir fikirdir.

Para İade Garantisi ile Uygun Fiyatlı İntihal Tespit Hizmeti

En iyi çevrimiçi intihal hizmeti bile, uygun fiyatlı değilse kimseye bir fayda sağlamayacaktır. İyi bir program, farklı fiyat seçeneklerine sahip olacak ve arada bir intihal dedektörüne ihtiyaç duyan birinin, büyük bir kolej veya üniversiteden farklı ihtiyaçları olacağını anlayacaktır. Bazı intihal servisleri, öğrencilerin çalışmalarını diğer yayınlanmış eserlerle karşılaştırabilmeleri için üniversite öğrencileri için tasarlanmış özel paketler bile sunar. İhlalin kasıtlı olup olmadığına bakılmaksızın, birçok kolej intihal çalışmasına karşı düşük bir toleransa sahiptir.

En güvenilir çevrimiçi intihal dedektörü, kaliteli bir intihal hizmeti için ödeme yaptığınızı bilmeniz için para iade garantisi sunacaktır. İntihal kontrol yazılımı şirketi para iade garantisi sunmuyorsa, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

İster bir kez intihal olup olmadığını kontrol etmeniz gerekse de bir şirket veya üniversite için çevrimiçi bir intihal dedektörü satın almaktan sorumluysanız, bir hizmet satın almadan önce biraz araştırma yapın. İntihal hizmetinin birden fazla kaynağı kontrol ettiğinden, diğer dillerdeki aramaları halledebildiğinden ve para iade garantisi ile uygun fiyatlı olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Bunu yapmak, akademik ve işle ilgili tüm makalelerin bütünlüğünü garanti edecektir.

[ad_2]

Christine Harrell

Bir yorum bırakın