Tez Hazırlama

Akademik Yazma Becerilerini Geliştirme ve Etkileyici Konuları Seçme

Akademik yazı için yazmanın bir sırrı yoktur. Harika bir makale konusu oluşturmak için kendi nihai çözümünüzü bulmak istiyorsanız, bir tez konusu sahip olacağınız tek şey değildir. Kaliteli bir tez bulmak veya kendi ilgi alanlarınıza göre kendiniz için bir tez cümlesi oluşturmak arzu olabilir. Alanın ne olmasını istediğinize bağlı olarak, tez hakkında bir bütün olarak tezin kalitesine katkıda bulunacak birkaç şey düşünebilirsiniz. Ancak argümanı iyileştirmenin akademik yazma becerilerini geliştireceğini düşünmeniz daha uygundur.

Akademik Yazma Becerilerinin Temeli

Tez, temelde akademik yazı makalenizin temelidir. Araştırma yapabileceğiniz veya hakkında bilgi edinebileceğiniz bilgi miktarına bağlı olarak bunun ne olabileceğine dair bazı düzenlemelere ve bir plana sahip olmak gerekir. Bu kavramlar, araştırmanıza akademik yazıda nasıl yaklaştığınız konusunda büyük bir fark oluşturacaktır ve aynı zamanda akademik yazmanın temeldir. O belgeyi veya kullanmak istediğiniz cümleyi bulun. Sadece okulun istediği hayatınızdan ayrı olduğu rastgele şeyler değil aynı zamanda tartışmak için yeterince önemsediğiniz bir şeyler bulmalısınız.

Akademik Yazım ve Tutarlılık

Kanıtlamak istediğinizle tutarlı bir fikir oluşturmak. Tez cümleleri hakkında büyük bir yanlışlık her şeyi çözecek önemli denklemi bulacak olmalarıdır. Önemli değil, dünyayı değiştirmeyecek ama sizinkini etkileyecek bir belge. Seçtiğiniz konu için çok sayıda kaynağınız varsa araştırma muhtemelen akademik yazma becerilerinde fark oluşturacak ve aynı zamanda yazmak için her zaman gerekli olan ana kriterlerden biridir.

Konuyu Araştırma

Bir belgedeki araştırma kritiktir, kendi noktalarınızı kanıtlasanız da, ne zaman uğraştığınızı görmek her zaman önemlidir. Başa çıkmanız gereken başka bir konu da, belgeyi araştıracağınız süredir. Bu şeylerle bir yıldan fazla uğraşmak zorunda kalırsanız ilgilendiğiniz bir şeyi seçebilir ve ona biraz cesaret verebilirsiniz.

Bir sır söz konusu olduğunda, ya mantıksal olarak tezinizi bilinen bir şekilde seçebilir ya da tamamlandığında size biraz büyüme sağlayacak bir şey üzerinde çalışabilirsiniz. Gerçekten neyin peşinde olduğunuza ve ne olmak istediğinize bağlıdır.

Bir yorum bırakın