İntihal

Etkili Web İçeriği Yazmak için Beş İpucu

Yıllar geçtikçe, web içeriği yazımı milyon dolarlık bir endüstri olarak ortaya çıktı. İşletme sahipleri, web sitelerinin profesyonel görünmesini ve böylece ziyaretçilerin ürünlerini satın almakla ilgilenmesini istedikleri için nitelikli ve deneyimli içerik yazarlarını işe alır. Ancak, web içeriği yazmak, özellikle yeni başlayanlar için sıkıcı bir işe dönüşebilir. Etkili bir içerik yazarı, aşağıdaki beş temel yazma ipucunu izlemelidir.

1. Anahtar kelimeyi araştırmak

Bu, içerik yazmanın ilk ve en önemli yönüdür. Pazarlamanın çoğu arama motorları aracılığıyla yapıldığından, hangi anahtar kelimeyi hedefleyeceğinizi anlamanız çok önemlidir. Değerli zamanınızı sıcak kek anahtar kelimelerini hedeflemeden harcarsanız, her şey boşa gidecektir.

2. Orijinal içerik yazma

Başarılı bir içerik yazarı olmanın sırrı, her zaman intihalden kaçınmaktır. İntihal, basit bir deyişle – kopyalama, yazı endüstrisinde ciddi bir suç olarak kabul edilir. Fikir üretmek için kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz, ancak hiçbir şekilde başkalarının dilini veya içeriğini kopyalayamazsınız. %100 taze içerik üretemiyorsanız, başarılı bir içerik yazarı olmanın 1 numaralı yeteneğinden yoksunsunuz demektir.

3. Kusursuz yazı

Başarılı web içeriği yazımı, hatasız yazabilmek demektir. Yazarken, gözlerinin içeriğinize yapıştırılması gereken okuyucularınız olduğunu unutmamalısınız. Yazınızda dilsel hatalar yaparsanız, yazdıklarınızı okumayı bitirme ihtimalleri çok azdır. Yapsalar bile içeriğinizin okunmasına bağlı olarak herhangi bir işlem yapmayabilirler. Ama hepsi bu değil; yazınız aynı zamanda okuyucuları etkileyen kelimeleri de içermelidir. En temel yazma kalitesi, aynı zamanda, okuyucunun zihninde imgeler yaratan sözcükleri yazıya ekleyebilmeyi de içerir.

4. Alakasız bilgilerden kaçınmak

Yazınız açık ve net olmalıdır. Yazarken, okuyucularınızın ek alakasız cümleler değil, belirli bir konu hakkında belirli bilgiler aradığını unutmayın.

5. Harekete geçirici mesaj ekleme

Sana bir soru sorayım. Yazmanızın temel amacı nedir? Vakaların yüzde yüzdesinde, web içerikleri okuyuculardan harekete geçmelerini isteme hedefiyle yazılmıştır. Yazınızın sonuna bir harekete geçirici mesaj eklemezseniz, bu rekabet dünyasında kaybetmek anlamına gelir.

Son olarak, web içeriği yazımı bir sanat biçimidir. Yazınızda kullandığınız her kelime doğrudan kalbinizden gelmelidir. Kaliteli yazı sağlama konusunda ne kadar tutkulu olursanız, başarılı bir içerik yazarı olma şansınız o kadar artar.

Shafiqul Islam

Yazar hakkında

Tez Hazirla

Bir yorum bırakın