İntihal

Benzersiz İçerik Nedir?

benzersiz-icerik-nedir

Bir içerik yazarı, blog yazarı veya SEO stratejisti iseniz, orijinal içerik terimine oldukça aşina olmalısınız. Web’deki değerinizi belirleyen kilit oyunculardan biri oluyor. Benzersiz içerik mutlaka orijinal değildir. Daha önce düşünülmemiş bir fikri düşünmek kesinlikle çok zor ve neredeyse imkansız olduğundan, orijinal içeriğin arkasındaki ana fikir, bir fikri daha önce hiç olmadığı şekilde çerçevelemek veya düzenlemektir.

İçeriğinizin orijinal olduğundan nasıl emin olabilirsiniz?

Yazınızın bir kısmının, tamamen tesadüflerin bir sonucu olarak başka makaleler veya dergiler vb. İle eşleşmesi muhtemel olsa da, intihal denetleyicileri kullanarak bunu bilmenin kesin bir yolu vardır. İntihal denetleyicileri, web’de sizinki ile benzeşen içeriği kontrol eden ve makalenizin veya blog yazınızın ne kadar orijinal olduğunu size bildiren programlardır.

Google’ın benzersiz içerik tanımından alıntı yapmak yerinde olacaktır. Google’a göre, içeriğinizin % 80’i orijinalse, orijinal içerik olarak nitelendirilir. Bu şekilde, arama motorları makaleler veya blog gönderileri olarak yazılmış orijinal düşünceleri ararken, arama sonuçlarının en üstüne çıkma şansınız artar.

Özgün içerik yazmak söz konusu olduğunda, yazı kalitesinin önemi üzerinde yeterince vurgu yapılamaz. İyi yazılmış ödünç alınmış bir fikir, kötü yazılmış orijinal bir fikirden daha iyidir. Aslında, daha önce tartışılmış bir konu üzerine kendi yazınızın daha iyi bir versiyonunu bulmak mümkündür. Konuyu genişletmek, ancak konuyla alakalı olmasını sağlamaktır. Böylece orijinal konudan daha tutarlı, bilgilendirici ve ayrıntılı olmalıdır.

Benzersiz içerik yazmak için sabit bir formül olmadığını unutmamak önemlidir. Eşsiz bir yazı ile ortaya çıkmanın tek emin yolu, yazdığınız konuda uzman olmak ve kullanıcıların ne aradığının farkında olmaktır. Orijinal içeriğin yinelenen içeriğe oranını artırmanın harika bir yolu, yazdıklarınızı çevrim içi diğerlerinden ayıran benzersiz ve orijinal videolar ve ses bağlantıları eklemektir. Makalenize veya blog gönderinize ses veya video eklerken, gömülü videoyu veya sesi kendi kelimelerinizle kolayca açıklayabilirsiniz. Bu medya dosyalarının kısa bir açıklamasını yazmak, yazınıza kesinlikle bir değer katacaktır.

Orijinal içeriğe bağlı kalmazsanız ne olabilir?

Yukarıda benzersiz içerik yayınlamanın tanımını ve faydaları anlatıldı. Peki bunun tersi durumunda ne olabilir? Yinelenen içeriğin kullanılması sitenizin cezalandırılmasına ve hatta kara listeye alınmasına neden olabilir. Başkasının yazılarını kendi yazılarınızdaki adil kullanımına (yaklaşık% 15) izin verilse de, kullanıcıların ilgisini çekecek bir şey hakkında konuştuğunuzda kendi düşüncelerinizi ifade etmiş olursunuz. Bu durumda yazma akışınız her zaman farklı olacağı için kopya içerik için endişelenmenize bile gerek kalmaz. Oluşturacağınız içerik her zaman benzersiz olacaktır.

Bir yorum bırakın