İntihal Tez Hazırlama

Tipik İçerik Makale Ön Koşulları

Acemi yazarlar, belirli yazı projelerinin, makaleleri hedef kitleye daha fazla odaklamak veya pazarlama yaklaşımını daha fazla desteklemek için belirli ön koşulları olduğunu öğrendiklerinde genellikle şaşırırlar. Yazarak geçimini sağlamayı planlayan insanlar bile bazı makale özelliklerini biraz zahmetli buluyor.

Bu kişilerden biriyseniz veya sadece bu içerik yazma gereksinimlerinin ne olduğunu merak ediyorsanız, bu sayfa bunları öğrenmeye başlamanız için uygun bir yerdir.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Anahtar kelime yoğunluğu, çevrimiçi işverenler tarafından yaygın olarak sorulan bir makale gereksinimidir. Müşterilerimin çoğu geçen yıl ve önceki yıllarda benden %5 anahtar kelime yoğunluğuna sahip makaleler yazmamı istedi. Onlara göre bu, Google ve Yahoo gibi arama motorlarında çevrimiçi görünürlüğü ve sıralamaları iyileştirmeye yardımcı olacak. Ancak son zamanlarda, Panda ve Penguin gibi sert politikaların gelişmesi nedeniyle, kişisel olarak tanıdığım birçok yazar, yalnızca iyi sıralanmış diğer anahtar kelimeleri kullanmayı veya her 500- için en az %0.5 ila %1,5 anahtar kelime yoğunluk oranı kullanmayı daha uygun buluyor. kelime makalesi. Bunun, makalelerinin “spam” veya “kalitesiz içerik” olarak etiketlenmesini önleyeceğini söylediler.

Günümüzde SEO uzmanları, web içeriğini optimize etmek için bir araç olarak anahtar kelime yoğunluklarından nasıl yararlanılacağı konusunda farklı görüşlere sahiptir. En az %5 oran tavsiye edenler var. Diğerleri, en fazla %1,5’lik anahtar kelime yoğunluk oranları önererek daha güvenli tarafı tercih eder. Pazarlama proaktif pazarlamacılar, arama motorları tarafından belirlenen politikalardan bağımsız olarak %5’ten fazla anahtar kelime yoğunluğu oranının iyi olduğunu iddia ediyor. Ancak, yalnızca yazmak için sözleşmeniz varsa, tercih ettiğiniz anahtar kelime yoğunluk oranını seçme özgürlüğüne sahip olmayabilirsiniz.

Minimum Kelime Sayısı

Kelime sayısı, yalnızca site sahibinin veya yönetiminin pazarlama tercihlerine bağlıdır. Bazen içerik yazılmadan önce sunulan ham verilere bağlıdır. Ayrıca, makalelerin en az 500 veya daha fazla kelime ile yazılması durumunda çekici göründüğünü düşünen çok sayıda insan var. Ancak, web içeriği makaleleri için ideal bir kelime sayısı yoktur. Bu gerçek sadece blog içeriği için değil, makale dizinleri için de geçerlidir.

1. Hedef Kelime Sayısı

Gevşek kelime sayısı gereksinimi olan makaleler yazmanıza izin veren bir müşteriyle tanıştıysanız, yapılacak en iyi şey, kullanılan toplam kelime sayısı hakkında endişelenmemektir.

Yapmanız gereken tek şey, makale içeriğinin iyi okunacağını kanıtlamaktır. Editörümün basitçe söyleyeceği gibi, “Sadece düşüncelerinizin akmasına izin verin ve sonra güzelce düzenleyin.”

2. Makale Gönderme Sitelerinde Gereklilikler

Kelime sayımının kalite ve anlam açısından neredeyse faydasız olmasına rağmen, çevrimiçi olarak farklı makale dizinlerinin değişen gereksinimlerine dikkat etmek hala önemlidir. Bu, özellikle Ezine ve Squidoo gibi sitelere makale göndermek için sözleşmeniz varsa önemlidir.

EzineMakaleler, gönderilen herhangi bir makalenin onaylanması için en az 400 kelime gerektirir. Squidoo – giriş bölümündeki 100 kelime şartı dışında minimum kelime sayısı yoktur. Öte yandan, en üst sıralarda yer alan makale gönderme sitelerinin çoğunun onaylanması için en az 500 ila 700 kelime gerekir.

Benzersizlik

Benzersiz bir makale, geri dönüştürülmemiş ve türev olmayan içeriğe sahip oldukları için arama motorları tarafından her zaman tercih edilir. Bu nedenle, çoğu yazma projesinde benzersiz bir şekilde yazılmış içerik yazmanız istenebilir.

Aşağıdakiler benzersiz bir şekilde yazılmış bir içeriğin nitelikleridir. Makalelerinizin reddedilmesini önlemek için bunları ezbere bilin.

1. Geri Dönüştürülmemiş İçerik

Geri dönüşüm kendi kendine intihal anlamına gelir. Bir yazarın kendi eserini kullandığı ve başka bir zamanda veya yerde yayınladığı bir eylemdir.

Kendini intihal fikri tartışmalıdır; ancak World Wide Web, bireylerin aynı anda ikiden fazla sanal yerde bulunmalarına izin verdiğinden, yeniden yayınlama birçok soruyu gündeme getirebilir. Bu nedenle geri dönüşüm içeriğinden kaçınılmalıdır.

2. Türev Olmayan İçerik

Türev olmayan içeriğe sahip makaleler, tamamen yazarın yaratıcılığından üretilir. Yayınlanmış makalelerden türetilmemiştir, bu nedenle nispeten yeni fikirleri iletirler. Eski kavramlar tartışılırsa, yepyeni bakış açıları benzersiz bir şekilde sunulur ve alıntılarda gereken kredi verilir.

Arama motorları genellikle türev olmayan makalelere öncelik verir, çünkü bu makaleler her zaman intihalden kaçınmak için standart kurallara uygun olarak yazılır.

Jenny Araojo

Yazar hakkında

Tez Hazirla

Bir yorum bırakın